Menu
Your Cart

Kaip valyti ketaus keptuvę

 

Ketaus valymas ir pagardinimas gali būti bauginantis. Yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad ketus yra subtilus ir lengvai gendantis. Realybė negalėjo būti toliau nuo tiesos. Žmonės jau šimtmečius gamino maistą iš ketaus. Dėl patvarumo ir naudingumo jis tapo pagrindiniu virtuvės patiekalu visame pasaulyje – nuo ​​tradicinės Azijos maisto gaminimo kultūros iki Niujorko kepsnių restoranų. Kai išmoksite šiuos paprastus ketaus keptuvės ar ketaus puodo valymo veiksmus, būsite pasirengę tvarkyti bet kokį patiekalą ar netvarką!

Penki paprasti ketaus valymo žingsniai

Nuvalykite:Kai jūsų keptuvė / puodas atvės ir pasiekia tokią temperatūrą, kurią galite liesti, nuvalykite vidų, kad pašalintumėte aliejaus ar maisto likučius. Ketaus valymas, kol jis dar šiltas, sumažins keptuvės valymo laiką ir pastangas bei padės išvengti maisto prilipimo. Jei galite juos išvalyti tiesiog nuvalydami, sustokite. Nedidelis aliejaus kiekis po valymo nėra problema. Tiesą sakant, svarbu, kad keptuvė/puodas/lėkštė neišdžiūtų, yra svarbi ilgalaikės priežiūros dalis. Per daug valyti ketaus keptuvės nereikia ir tik sugadinsite jos alyvą. Daugeliui indų tai bus vienintelis būtinas valymo veiksmas. Jei negalite išvalyti pagaminto maisto arba jūsų patiekalas yra ypač stipraus skonio,
Išvalykite: po išankstinio valymo nuplaukite šiltu vandeniu ir švelniu indų muilu. Jei jūsų indą reikia valyti agresyviau, prieš skalbdami prilipusį maistą pašalinkite stambia druska arba plastikiniu šveitimo šepečiu. Svarbu nenaudoti nieko pernelyg agresyvaus, pavyzdžiui, plieninės vielos, kempinių ar kitų abrazyvinių valymo būdų, nes jie nuplaus prieskonius. Ypač sunkiai valomiems maisto produktams pripildykite keptuvę/puodą iki pusės vandens ir pakaitinkite virš viryklės. Vandeniui įšilus, lipnūs maisto likučiai turėtų suminkštėti ir juos lengviau pašalinti. Leisdami vandeniui beveik užvirti, išpilkite jį iš puodo ir nuvalykite vidų šluoste, kad pašalintumėte maisto daleles.
Išdžiovinkite:Svarbu išskalauti ir išdžiovinti ketaus keptuvę/puodą/lėkštę iš karto po valymo. Rekomenduojame naudoti audinį be pūkelių. NIEKADA neleiskite ketui išdžiūti, nes gali susidaryti rūdys. Tai ypač svarbu, jei ką tik naudojote muilą. Kitame žingsnyje labai svarbu pakartotinai sudrėkinti indą aliejumi.
Įkaitinkite: Padėkite švarų ketaus puodą ant silpnos ugnies 5–10 minučių. Tai pašalins visą papildomą drėgmę, likusią ant jo nuvalius rankšluosčiu. Tai dar labiau prisideda prie metalo porų atsivėrimo. Puodą/puodą/lėkštę nukelkite nuo ugnies, visam vandeniui išgaravus, į keptuvės vidų įpilkite pusę šaukštelio aliejaus ir skudurėliu paskleiskite paviršių. Vynuogių kauliukų aliejus, rapsų aliejus, augalinis aliejus ar kiti augaliniai aliejai puikiai pasitarnaus. Būtinai pašalinkite aliejaus perteklių, palikdami paviršių beveik sausą, nuvalę jį atskira šluoste.
Laikykite jį atsargiai:Reguliariai naudoti ketaus indus laikykite vėsioje, tamsioje, sausoje vietoje arba ant viryklės. Jei turite kelias ketaus keptuves, nedėkite jas ilgą laiką vienas ant kitos, nes tai gali sugadinti prieskonius. Taip pat rekomenduojame išdidžiai pakabinti juos ant virtuvės sienų!

Dalykai, kurių niekada neturėtumėte daryti valydami Hosse ketaus keptuvę

Naudojate abrazyvinį valymo būdą, pvz., plieninę kempinę:  taip sumažinsite arba pašalinsite alyvą.
Ketaus keptuvės/puodo/lėkštės mirkymas kriauklėje:  tai galiausiai surūdys virtuvės reikmenis.
Indus dedate į indaplovę:  per didelis drėgmės poveikis vėl sukels rūdžių. Be to, indaplovė pašalins riebalus, kuriuos taip ilgai dirbote.

 

Kiek švaru yra per švaru?

Daugelis naujų ketaus vartotojų savo ketaus indus linkę valyti taip pat, kaip ir kitus ne geležinius indus bei serviravimo indus. Nors svarbu išvalyti pagamintą maistą ir nepageidaujamus stiprius aromatus, per didelis ketaus valymas gali išdžiovinti paviršių arba pašalinti riebalus. Aliejus yra danga, kuri apsaugo jūsų keptuvę / puodą / lėkštę ir neleidžia ją lipti. Agresyviai pašalinus šiukšles iš apačios, galite pašalinti apsauginį prieskonį. Be to, geležis yra porėta medžiaga. Kaip ir kitos poringos medžiagos, pavyzdžiui, mediena, jūs norite išlaikyti sveiką drėgmės kiekį, šiuo atveju iš aliejaus.

Ar tinka ketaus valymui naudoti muilą?

Ko gero, tarp ketaus entuziastų nėra prieštaringesnio klausimo nei ketaus plovimas muilu. Nors daugelis sakys, kad ant ketaus keptuvės niekada nėra gera mintis naudoti muilą, iš tikrųjų taip nėra. Nors muilo dažnai nereikia valyti keptuvės, kai pakanka paprasto šluostės, naudoti nedidelį kiekį indų ploviklio yra visiškai priimtina.

Mitas apie muilo nenaudojimą su ketaus kyla iš nesusipratimo dėl tepimo / prieskonių. Nors muilas nuriebalins jūsų virtuvės reikmenis ir prieš laikydami keptuvę, puodą ar lėkštę reikės iš naujo sutepti aliejumi, jis nepašalins prieskonių.

 

Kas yra tepimas / pagardinimas?

„Kalimas“ yra terminas, kurį visi sieja su ketaus. Yra daug mitų, susijusių su šiuo žodžiu, taip pat nesusipratimų, ką tiksliai reiškia šis terminas. Paprasčiau tariant, ketaus prieskoniai yra polimerizuoti aliejai, kurie džiovinami ir sukietėja šiluma ir sudaro ploną apsauginį sluoksnį ant jūsų ketaus indų. Šis sluoksnis apsaugo keptuvę, puodą ar lėkštę nuo rūdžių ir yra natūralus, netoksiškas barjeras tarp jų ir jūsų maisto. Kadangi ketus yra akytas, aliejus užpildo poras prieš sukietėdamas polimerizacijos metu, todėl jūsų Hosse virtuvės indams suteikia stiklui lygų paviršių.

Prieskoniai yra tai, kas ilgainiui susidaro ir tobulėja įprastai naudojant ir gaminant. Kiekvieną kartą, kai įkaitinate keptuvę, puodą ar kepsninę, kad apkeptumėte kepsnį ir kai kurias daržoves arba iškeptumėte kukurūzų duoną, jūs prisidedate prie ketaus prieskonių.
Jei netyčia pašalinote prieskonius su marinuotu maistu arba norite pridėti visą papildomą prieskonių sluoksnį ant paviršiaus, peržiūrėkite mūsų ketaus pagardinimo vadovą.

premahvane-na-ryjda-ot-chugunen-tigan-hosse-kitchen-bg-1

 

 

 Kaip pašalinti rūdis iš ketaus

 Patekęs į orą ar drėgmę, lygintuvas natūraliai rūdija. Šis junginys, taip pat žinomas kaip geležies oksidas, yra oksidacijos, kuri atsiranda, kai geležis liečiasi su deguonimi, rezultatas. Tai natūrali reakcija, kurios visada norime išvengti su indais. Geriausi prevencijos metodai yra atlikti aukščiau aprašytus valymo veiksmus. Palaikydami tvirtą polimerizuotų prieskonių sluoksnį ir lengvą aliejaus pagrindą, beveik visais atvejais išvengsite rūdžių.

 Jei ant keptuvės/puodo/lėkštės aptikote rūdžių dėl vandens lašelių, sugadintų prieskonių arba per naktį mirkymo kriauklėje, pirmiausia pabandykite jas pašalinti alyvuota šluoste. Jei rūdys yra reikšmingesnės ir jos negalima pašalinti šiuo metodu, pats laikas naudoti abrazyvinę kempinę arba vielą. Kiti veiksmingi metodai yra įtrynimas stambia valgomąja druska ir augaliniu aliejumi naudojant per pusę perpjautą bulvę. Pašalinę rūdis ir išplovę keptuvę vadovaukitės mūsų instrukcijomis dėl ketaus pakartotinio pagardinimo.

Geriausi ketaus laikymo būdai

Baigę valyti arba pagardinti ketaus keptuvę, turėsite pagalvoti, kur ir kaip ją laikyti. Geriausia vieta laikyti Hosse keptuvę, puodą ar kaitlentę yra ant viryklės, paruošta naudoti kitą dieną. Tiems, kurie nori neleisti indų ant kelio, reikėtų vengti vietų, kuriose yra daug drėgmės, pavyzdžiui, prie kriauklės ar indaplovės. Paprastai geriausia vieta būtų uždara spinta ar spinta. Venkite įpročio dėti keptuves vieną ant kitos, nes tai gali sugadinti prieskonius. Kitas puikus būdas laikyti savo ketaus keptuvę – pakabinti ją po spintele arba ant sienos, kad būtų parodytas unikalus Hosse dizainas.